Actualiteit Mobiliteit
Nationaal akkoord 2019-20 koetswerk
17/09/2019
Werkgeversfederaties TRAXIO en FEBELCAR en vakorganisaties ABVV-Metaal, ACV-CSC METEA, FGTB en ACLVB hebben op 26 juni 2019 een ontwerpakkoord bereikt.
Werkgeversfederaties TRAXIO en FEBELCAR en vakorganisaties ABVV-Metaal, ACV-CSC METEA, FGTB en ACLVB hebben op 26 juni 2019 een ontwerpakkoord bereikt.
TRAXIO en FEBELCAR hebben een versterkte ondersteuning voor het invullen van vacatures (voor technische profielen) kunnen verkrijgen. Een nieuwe arbeider kan nu vijf dagen gratis opleiding volgen, maar er zal nu ook een aanzienlijk deel van zijn loonkost per opleidingsdag uit handen worden genomen. Onze werkgevers kunnen dan een kandidaat aanwerven die niet het perfecte technische profiel, maar wel de juiste attitude en sociale vaardigheden bezit en hem/haar opleiden tot een meer operationele en competente arbeider.
TRAXIO en FEBELCAR trekken ook volop de kaart van het duaal leren waar kennen, denken en doen samenkomen en waaruit dus goed gekwalificeerde jongeren instromen. Duaal leren is in grote mate afhankelijk van de bereidheid van werkgevers om kwalitatieve werkleerplekken aan te bieden. De sector ondersteunt de werkgevers daarin en biedt per onderneming een gratis peterschapsopleiding aan die versterkt zal worden en in aanmerking zal komen voor betaald educatief verlof en waar ook een tussenkomst in de loonkost per dag vervolgopleiding aan gekoppeld zal worden.
TRAXIO en FEBELCAR willen de tewerkstelling in de sector behouden. Werkgevers krijgen dan ook recht op een gedeeltelijke tussenkomst in de kosten van outplacement waarbij EDUCAM de opdracht heeft om zoveel mogelijk hertewerkstelling in de sector te bereiken.
Volgens TRAXIO en FEBELCAR moeten work-life balance, administratieve eenvoud en rechtszekerheid hand in hand gaan. Arbeiders die zaken te regelen hebben die dringend zijn en weinig tijd in beslag nemen, kunnen een aanpassing vragen van hun uurrooster met de mogelijkheid voor de werkgever om de vraag af te wijzen om organisatorische en/of technische redenen. De meeste werkgevers regelen dat informeel waarbij zowel werkgever als werknemer zich blootstellen aan risico’s. Onze sector is de eerste in België die rechtszekerheid zal bieden bij deze praktijk.
Werkgeversfederaties TRAXIO en FEBELCAR en vakorganisaties ABVV-Metaal, ACV-CSC METEA, FGTB en ACLVB hebben op 26 juni 2019 een akkoord ondertekend in het Paritair Subcomité voor het koetswerk.
De sectorale onderhandelingen vonden plaats in een sfeer van wederzijds respect,
wat geleid heeft tot een positief akkoord waar alle sociale partners zich in kunnen terugvinden.
Cris Loots, Carglass® Carrosserie (foto)
De cao’s 2019-20 worden integraal gepubliceerd op de onze website.
Tools voor jouw bedrijf
CalmCo simpele en actuele informatie voor jouw autobedrijf
i-TWOMEDIA voor advertenties in TRAXIO Magazine
InMotiv voor preregistratie van voertuigen
SPB voor TRAXIO Garantie
Digitale bestelbon tweedehandsvoertuigen TRAXIO powered by YourDailyDrive
Groene en milieuoplossingen
Long Life Repair om duurzaam te ondernemen
Resol voor o.a. een milieuvergunning
Tersana: Bodemsaneringsfonds
Eco-Expert voor bewaking en controle van wagenparkemissies
Verzekeringen
Willis Towers Watson (Belgium) voor b2b-verzekeringen
Marsh voor b2b2c-verzekeringen
Oplossingen voor human resources
Berenschot voor vragen over salarisbeleid
Daoust voor outplacementvragen
Itzu Career voor outplacementvragen
SBS Skill BuilderS voor outplacementvragen
Déhora voor Workforce Planning en Management
Partena Professional voor hr-taken
Edenred voor Ekivita, maaltijd-, eco- en cadeaucheques
Profile Group voor rekrutering
© 2023 TRAXIO BE 0452.914.477 Jules Bordetlaan 164, 1140 Brussel-Evere [email protected] Privacy Policy
a digital solution byStarring Jane