Sociaal Mobiliteit Automaterialen en gereedschappen Tweewielers Land- en tuinbouwmaterieel Burgerlijke bouwkunde en lift-trucks
Opeenvolgende dagcontracten? Laat u niet vangen!
27/01/2023
Voorzichtigheid is geboden bij het gebruik van opeenvolgende dagcontracten. Er zijn sancties aan verbonden voor het uitzendbureau die op de gebruiker verhaald kunnen worden.
De federale wetgever heeft nu ook de gebruiker in het vizier voor een sanctie…
Sinds 1 januari 2023 moet de gebruiker die voor eenzelfde uitzendkracht overmatig gebruik maakt van opeenvolgende dagcontracten een responsabiliseringsbijdrage betalen aan de RSZ (bovenop de sanctie die het uitzendbureau op hem kan verhalen).
…die enkel kan genieten van een kleine administratieve vereenvoudiging
Opeenvolgende dagcontracten zijn toegestaan mits de gebruiker zijn nood aan flexibiliteit statistisch kan onderbouwen. Sinds 1 januari 2023 moet de gebruiker met een ondernemingsraad of syndicale delegatie niet meer spontaan statistische gegevens meedelen, tenzij de werknemersvertegenwoordigers in de ondernemingsraad of, bij ontstentenis van een ondernemingsraad, de vakbondsafvaardiging, dit uitdrukkelijk vraagt/vragen. Gebruikers zonder ondernemingsraad en/of syndicale delegatie moeten hun nood aan flexibiliteit echter nog steeds statistisch onderbouwen.
Kies indien mogelijk voor alternatieven
Informeer u (via uw federatie, sociaal secretariaat, …) over de alternatieve mogelijkheden om de arbeid te organiseren en/of ga na of u gebaat bent met (enkel) opeenvolgende dagcontracten. Indien u toch een beroep wenst te doen op opeenvolgende dagcontracten, blijf dan onder de federale en sectorale drempels van opeenvolgende dagcontracten en zorg voor een gedegen motivatie (die statistisch onderbouwd is) en respecteer de informatie (en raadplegings)procedures.