Burgerlijke bouwkunde en lift-trucks
Sven Dekeyser: een ‘kei’ in het ondernemen
10/01/2020
Sven Dekeyser van Key-Tec kun je zonder schroom een ‘kei’ in het ondernemen noemen.
Sven Dekeyser van Key-Tec kun je zonder schroom een ‘kei’ in het ondernemen noemen.
Op 25 jaar tijd slaagde hij erin om een tweemanszaak te laten uitgroeien tot een onderneming met 52 werknemers en een jaarlijkse omzet van € 37 miljoen. We waren eens benieuwd of daar een wonderformule achter steekt.
Key-Tec is landelijk gelegen in Moerbeke-Waas op nauwelijks een boogscheut van de Nederlandse grens. Die ligging heeft alles te maken met de oorsprong van het bedrijf. De jonge Sven Dekeyser is in de vroege jaren ‘90 beginnen meehelpen met zijn vader die toen een loonwerkersbedrijf had en tegelijk een Case-tractordealer was. “In die beginjaren heb ik alleszins leren werken. Er kwam van alles bij kijken van werken op het land tot het onderhouden van tractoren. Maar het is vooral het kopen en verkopen van tractoren en het zoeken naar onderdelen die mij inspireerden.”
Tot 1996 hielp Sven Dekeyser mee met zijn vader maar dan is hij met 55 % van de aandelen een volwaardige zakenpartner geworden in Key-Tec: “Tegelijk zijn we toen gestopt met loonwerk en hebben we ons toegespitst op tractoren, landbouwmachines en voor het eerst handling- en constructiemachines met onder meer de vertegenwoordiging van Manitou. In 2010 heb ik de zaak volledig overgenomen. Iets later heb ik beslist om te stoppen met landbouwtractoren en me volledig in te zetten voor de verkoop, het onderhoud maar ook de verhuur van machines, hoofdzakelijk van Manitou en Case Construction.”
Die specialisatie bleek een goede beslissing: “Door te stoppen met landbouwmachines is de omzet van het bedrijf op vijf jaar tijd verdrievoudigd. In de sector van de landbouwmachines zit nauwelijks groei. Bovendien hebben wij de klant altijd voorop gesteld, wat tijd vraagt. Maar je kunt toch niet elke minuut aanrekenen aan de klant. Bovendien was het werk in de werkplaats moeilijk te beheren en te voorspellen. Met het onderhoud van de 520 machines die we verhuren, kunnen we het werk in de werkplaats wel beter inplannen. Dat maakt de organisatie makkelijker en geeft ons een duidelijker beeld van de kosten en de opbrengsten.”
Moerbeke-Waas ligt tussen de Gentse Kanaalzone en de Antwerpse haven, twee plaatsen met een bruisende economische activiteit en het is precies daar dat een groot deel van de klanten actief zijn.
“Die klanten kunnen bij ons huren of kopen. Door een machine te huren, kunnen zij een bepaalde machine uitproberen en eventueel overwegen om een later een aankoop te doen. De verhuurmachines kunnen wij na verloop van tijd als tweedehands verkopen en dan kunnen wij perfect de onderhoudshistoriek van de machine voorleggen. Dat is zeker een troef. Door dat we tegelijk merkverdelers zijn, kunnen wij aan een vrij gunstig tarief onderdelen en onderhoudsproducten bekomen. Bovendien kunnen onze technici genieten van de technische opleiding die de constructeurs voorzien. Kortom, de wisselwerking tussen verhuur, onderhoud en verkoop genereert enorme voordelen.”
Als we aan Sven Dekeyser vragen of het niet moeilijk is om een onderneming met 52 werknemers te managen, is hij heel duidelijk: “Ik meen een voordeel te hebben door dat ik het als het ware van nul gestart ben. In het begin was ik actief in de werkplaats, het magazijn, de boekhouding en eigenlijk alle aspecten die met het bedrijf te maken hebben. Op die manier kan ik me beter inleven in de activiteiten van het personeel. Ik heb begrip voor hun specifieke taak.”
Sven Dekeyser heeft zeker nog meer plannen. Zo zal hij net over de grens, in Terneuzen, een Nederlandse afdeling van zijn activiteiten opstarten.
Leeftijd: 49
Statuut: Eigenaar en zaakvoerder
Opleiding: Humaniora (Latijn-Grieks & Economie) & ‘self-made’-man
Eerste job: Bandarbeider koekjesfabriek
Hobby: Opportuniteiten zoeken voor eigen bedrijf
Droomwagen: Audi Q8
Favoriete bestemming: Tenerife
Favoriete drank: Hoegaarden
Ambitie binnen 5 of 10 jaar: Op een rendabele manier omzet van het bedrijf verdubbelen
Foto: Benjamin Brolet
Tools voor jouw bedrijf
CalmCo simpele en actuele informatie voor jouw autobedrijf
i-TWOMEDIA voor advertenties in TRAXIO Magazine
InMotiv voor preregistratie van voertuigen
SPB voor TRAXIO Garantie
Digitale bestelbon tweedehandsvoertuigen TRAXIO powered by YourDailyDrive
Groene en milieuoplossingen
Long Life Repair om duurzaam te ondernemen
Resol voor o.a. een milieuvergunning
Tersana: Bodemsaneringsfonds
Eco-Expert voor de analyse van uitlaatgassen
Verzekeringen
Willis Towers Watson (Belgium) voor b2b-verzekeringen
Marsh voor b2b2c-verzekeringen
Oplossingen voor human resources
Berenschot voor vragen over salarisbeleid
Daoust voor outplacementvragen
Itzu Career voor outplacementvragen
SBS Skill BuilderS voor outplacementvragen
Déhora voor Workforce Planning en Management
Partena Professional voor hr-taken
Edenred voor Ekivita, maaltijd-, eco- en cadeaucheques
Profile Group voor rekrutering
© 2023 TRAXIO BE 0452.914.477 Jules Bordetlaan 164, 1140 Brussel-Evere [email protected] Privacy Policy
a digital solution byStarring Jane